Search

Top aplikacionet e ‘Google’ për vitin 2017

‘Google’ publikoi listën e aplikacioneve, lojërave dhe përmbajtjeve të tjera më popullor të vitit në ‘Google Play’.

‘Super Mario Run’ ishte loja e re më e shkarkuar e vitit. ‘Google’ nuk dha informacione se sa herë është shkarkuar, por sipas të dhënave të ‘Nintendo’ bëhet fjalë për 200 milionë shkarkime në ‘Android’ dhe ‘iOS’ që nga debutimi në dhjetor të 2016-së.

Listën e plotësojnë ‘Bubble Witch 3 Saga’, ‘Magic Tiles 3’, ‘CATS: Crash Arena Turbo Stars’ dhe ‘Ballz’.

Sa i takon filmave, ‘Moana’ ishte më e shkarkuara. ‘Game of Thrones’ ishte shfaqja televizive më e ndjekur, ndërsa kënga ‘Humble’ e Kendrick Lamar ishte më e pëlqyera.

‘Photo Editor – Beauty Camera & Photo Filters’ ishte aplikacioni më i shkarkuar.

Aplikacionet
Photo Editor – Beauty Camera & Photo Filters
What The Forecast?!!
Boomerang
Top Buzz Video: Viral Videos, Funny GIFs & TV shows
Yarn – Chat Fiction

Lojërat
Super Mario Run
Bubble Witch 3 Saga
Magic Tiles 3
CATS: Crash Arena Turbo Stars
Ballz

Këngët
HUMBLE. by Kendrick Lamar
Shape of You by Ed Sheeran
DNA. by Kendrick Lamar
Mask Off by Future
Body Like A Back Road by Sam Hunt

Filmat
Moana
Rogue One: A Star Wars Story
Wonder Woman (2017)
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Doctor Strange

Shfaqjet televizive
Game of Thrones
Rick and Morty
The Walking Dead
The Big Bang Theory
Doctor Who

Librat
The Subtle Art of Not Giving a F*ck by Mark Manson
It by Stephen King
The Battlemage by Taran Matharu
Thirteen Reasons Why by Jay Asher
Ready Player One by Ernest Cline